Правоохоронці завершили розслідування та передали до суду справу керівника Полтавського ГЗК, який організував схему ухилення від
оподаткування. Внаслідок цього державний бюджет недоотримав понад 1,7 млрд грн податку на прибуток у 2015–2017 роках.
Правоохоронці завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні та скерували до суду обвинувальний акт відносно керівника одного із найбільших гірничо-збагачувальних комбінатів, що входить до групи компаній олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Про це “МоЯ Україна” повідомляє із посиланням на Офіс Генпрокурора.
За даними “МоЯ Україна” йдеться про керівника Полтавського гірничо-збагачувального комбінату, який належить компанії Ferrexpo plc, кінцевим бенефіціаром якої є Костянтин Жеваго. Він наразі знаходиться у міжнародному розшуку.
Компанія є одним з найбільших світових виробників високоякісних окатків й платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
За даними слідства, керівник комбінату організував схему ухилення від оподаткування, яка передбачала заниження вартості залізорудної продукції під час її реалізації пов’язаним іноземним компаніям, зареєстрованим у юрисдикціях Європи та Близького Сходу.
У результаті таких протиправних дій упродовж 2015–2017 років державний бюджет недоотримав понад 1,7 млрд грн податку на прибуток. Наразі у кримінальному провадженні досудове розслідування завершено, вказали у прокуратурі.
Офісом Генерального прокурора обвинувальний акт стосовно цього керівника гірничо-збагачувального комбінату вже скеровано до суду. Його судитимуть за умисне ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі та внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів (ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України)
Нагадаємо
У 2023 році було повідомлено про підозру сімом особам, серед яких є керівники та посадовці Полтавського ГЗК. Їх підозрюють у незаконному заволодінні майже 400 млн грн від видобутку та продажу корисних копалин держзначення.
У серпні 2023 року суд наклав арешт на майно ПрАТ “Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат”, а саме напіввагони та залізничну під’їзну колію. У жовтні 2023 року суд апеляційної інстанції ухвалив нове рішення про арешт майна із забороною користування вагонами та коліями.