Законопроєкти Defence City обговорили з представниками країн G7 і НАТО – Гетманцев

Пакет законопроєктів про створення спеціального правового режиму Defence City обговорили з представниками країн G7 та НАТО.
Ініціатива передбачає захист інформації, податкові пільги та спрощення митних процедур для виробників зброї.

Пакет законопроєктів про створення спеціального правового режиму Defence City обговорили з представниками країн G7 та НАТО. Про це повідомив один з ініціаторів законодавчих змін, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає “МоЯ Україна”

Деталі

У парламенті зареєстровано чотири законопроєкти, спільно розроблені Міністерством оборони та народними депутатами, які передбачають створення реєстру резидентів Defence City. Як повідомив один з авторів ініціативи, голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, документи передбачають:

  • захист інформації про виробників зброї;
    • податкові пільги до 1 січня 2036 року;
      • спрощення митних процедур та спрощений експортний контроль для військових технологій.

        Гетманцев наголосив, що ця ініціатива є запорукою розвитку оборонної промисловості.

        Разом з представниками країн G7 та NATO сьогодні обговорили ключові пункти пакета законопроектів про створення Defence City. Вдячний за підтримку нашої ініціативи 

        – зазначив він.

        За його словами, ухвалення цього пакета законів створить умови для розвитку оборонної промисловості України, посилення співпраці з партнерами та розширення експортного потенціалу.

        Щоб у майбутньому Україна увійшла до ТОП-5 експортерів зброї у світі 

        – наголосив нардеп.

        Нагадаємо

        У нинішній редакції законопроєктів про Defence City поза межами нових пільг та преференцій може опинитися літакобудівна галузь. Як пояснюють у Аерокосмічній асоціації України, жодне з профільних підприємств — зокрема “Антонов” чи “Мотор Січ” – не відповідає запропонованим критеріям включення, оскільки вони не є суто оборонними, а є субʼєктами літакобудування, які займаються не лише науковими, науково-технічними розробками, інжинірингом, виготовленням деталей, а також обслуговуванням цивільної авіації. Асоціація пропонує включити до переліку резидентів Defence City підприємства з уже чинного урядового списку суб’єктів літакобудування, які проходять жорстку перевірку.